Privātas un atļautās grāmatas
4. daļa no sērijas “Privātums blokķēdē”.
Šīs sērijas 4. daļā es dziļāk apskatīšu citu pieeju datu privātuma uzturēšanai — privātās blokķēdes.
Līdz šim šī sērija ir koncentrēta uz risinājumiem privātuma uzlabošanai publiskajos blokķēdēs. Kā mēs redzējām, nav viegli saglabāt finanšu un datu privātumu, ņemot vērā sistēmas, kuru stiprās puses sakņojas to publiskajā dabā. Izmantojot kriptogrāfiju un rūpīgu inženieriju, kopiena ir atradusi vairākus risinājumus kopīgiem privātuma jautājumiem.
Kā es paskaidrošu, privātie blokķēdes nav viens no šiem risinājumiem. Tā vietā es uzskatu, ka tie vislabāk kalpo par to problēmu pārkārtošanu, ar kurām šodien saskaras publiskās bloku ķēdes, īpaši aktuālas uzņēmumam — privātums un mērogojamība.
Privāto blokķēžu gadījums
2015. gada otrajā pusē nozare apgriezās. Bitcoin cena bija nemainīga. Ethereum Genesis bloks bija mīnēts, taču Ethereum vēl nebija daudzu cilvēku radarā. Pēc 2013. gada satraukuma un 2014. gada intereses saglabāšanas VC finansējums bija arvien grūtāk sasniedzams.
Tikko pabeidzot uz Bitcoin vērstu akseleratoru, mūsu komanda redzēja šo efektu no pirmavotiem. Kolēģi absolventi cīnījās, lai piesaistītu tradicionālo riska kapitālu, tā vietā izvēloties pievienoties citiem akseleratoriem vai vispār atteikties no finansējuma.
Tomēr citi centās apkalpot uzņēmuma klientus un turpināja izvirzīt ievērojamas kārtas. Faktiski šī tendence tika atspoguļota plašākā telpā, un augsta līmeņa Bitcoin infrastruktūras uzņēmumi, piemēram, Gem un Chain, pagriezās, lai strādātu ar privātajām blokķēdēm un “atļautajām virsgrāmatām”.
Kas tieši ir atļautā virsgrāmata?
Uzņēmumi tika pārdoti pēc idejas par blokķēdi. Daži bija pārliecināti, ka tas varētu samazināt koordinācijas izmaksas starp dažādām pusēm. Godīgi. Citi dzirdēja, ka bloķēšanas ķēdes bija eksistenciāls drauds, un meklēja izkļūt visas lietas priekšā — vēsturiski sarežģīts piedāvājums iesakņojušiem uzņēmumiem.
Pēkšņi visur sākās blokķēdes konferences. Tā vietā, lai ierastais kriptogrāfu un bārkstiņu ideologu sajaukums, kas veidoja agrīnos Bitcoin notikumus, šajās konferencēs galvenokārt bija baņķieri un citi finanšu pārstāvji, kuri apmeklēja, lai uzzinātu vairāk par blokķēdi¹, un nodotu zināšanas attiecīgajām organizācijām.
Bankas, maksājumu apstrādātāji, apdrošināšanas pakalpojumu sniedzēji un citi iesakņojušies spēlētāji sāka koncepcijas pierādījumus ar jaunizveidotiem infrastruktūras uzņēmumiem. Tas bija zelta drudzis ikvienam, kurš ērti sevi dēvēja par “blockchain ekspertu”. Bieža atturēšanās bija “blockchain bez Bitcoin”.
Galu galā inženieriem tika uzdots īstenot šos koncepcijas pierādījumus. Klientiem nebija labi, ja viņu biznesa dati tika publiskoti, un viņiem bija nepieciešams risinājums, lai dati būtu privāti, taču ātri kļuva skaidrs arī tas, ka lielākā daļa klientu nevēlējās un nevajadzēja blokķēdes priekšrocības — nemainīgumu, izturību pret cenzūru — un tā vietā vienkārši vēlējās labāka programmatūra.
Tika ieviesta jauna terminoloģija, lai mazinātu kognitīvo disonansi. “Privātās bloķēšanas ķēdes” kļuva par “atļautajām virsgrāmatām”, galvenokārt Google izklājlapas Enterprise ™. Neuzticami vienprātības mehānismi, piemēram, Bitcoin ieguve un decentralizēta validācija, tika aizstāti ar atsevišķiem “validatora mezgliem”, kas darbojas ievērojami tāpat kā centralizētie serveri. Tims Svansons, bijušais R3 mārketinga direktors, ieviesa terminu “izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija”, lai labāk raksturotu telpu2.
Pārējiem mums tas bija grūts laiks. Ko šie cilvēki vispār pārdeva? Ņemot vērā finansējuma trūkumu, mēs apspriedām produkta sagatavošanu “dāvanu kartēm uz privātajiem blokķēdēm”, ko pārdot emitentiem. Neviens no komandas nevarēja iedvesmot šo ideju. Mēs piesprādzējāmies un gaidījām, kad tirgus interesējošā svārsts atgriezīsies decentralizācijas virzienā.
Laivas un blokķēdes
Galu galā ažiotāža norima, un svārsts sašūpojās. Atjaunotā interese par kriptovalūtu un publiskām blokķēdēm noveda pie Bitcoin un Ethereum² izlaušanās.
Es Twitter jautāju citātus par privāto blokķēdes fenomenu. Es saņēmu dažas lieliskas, ja vienpusējas atbildes
Un šis, no Samsona Mow
Bet labākais, ko es nesen dzirdēju, bija Džozefa Pūna, Ligtning un Plasma mērogojamības tīklu līdzdibinātāja, komentārs nesenā Ethereum tikšanās reizē.
Cilvēki, kas veido uzņēmumu blokķēdes, labākajā gadījumā ir otrā līmeņa. — Joseph Poon
Kad pēc tam viņam jautāja, viņš teica, ka viņš troļļo. Džozefs ir ļoti jauks puisis, un to ir viegli atlaist kā A pakāpes snarku.
Bet aiz snark slēpjas nopietna ideja. Ja problēmu var atrisināt publiskajā blokķēdē, tās risinājumu var vienkārši pārnest uz privātu blokķēdi.
Apgrieztais gadījums ir reti. Privāto ķēžu tehnoloģija var atļauties mazāk stingras drošības garantijas, tāpēc darbs, kas tajās tiek veikts, sabiedriskajās ķēdēs parasti nav noderīgs.
Šī iemesla dēļ labākie prāti telpā un priekšgalā strādā pie publiskām ķēdēm.
Privātās blokķēdes šodien
Privāto blokķēžu tendence turpinās šodien, bieži vien private forks of Ethereum. Galu galā tā ir laba lieta. Satraukums ap privātajām ķēdēm, iespējams, ir bijis nepareizs, taču joprojām tiek veikts labs darbs.
Pastāv skaidra nepārtrauktība starp lietošanas gadījumiem, kuriem nepieciešama neuzticēšanās — to apkalpo publiskās blokķēdes — un pilnībā uzticamiem tīkliem. Praksē ir grūti atrast vidējo un vidējo un lielo uzņēmumu slēptās darbības, taču labi pozicionēti uzņēmēji un tehnologi atrod saldos punktus visā medicīnā, piegādes ķēdes pārvaldībā un tirdzniecības finansēšanā.
Kad es un citi runājam ar uzņēmumiem par savu lietojumprogrammu veidošanu blokķēdē, vienmēr rodas divi galvenie jautājumi: mērogojamība un privātums. ” — Vitāliks Buterins
Tas pats citāts, kas aizsāka šo sēriju, joprojām ir lieliska motivācija privātajām ķēdēm. Tomēr šoreiz privātās ķēdes ir Ethereum dakšas. Kad valsts ķēde ir gatava nodrošināt nepieciešamo apjomu un privātumu šiem lielajiem uzņēmumiem, ir skaidrs ceļš uz migrāciju.
Uzņēmumiem ir vajadzīgi risinājumi, kas darbojas šodien. Rīt, iespējams, mēs varam būt gatavi viņiem publiskajā blokķēdē. Nākamajā ierakstā es apspriedīšu viedo līgumu datu konfidencialitāti un to, kā mēs plānojam virzīt mākslas sākumu publiskajā blokķēdes privātumā.
[1] Blokķēde kaut kā bija kļuvusi par neskaitāmu lietvārdu.
[2] Diezgan pārliecināts, ka tas bija Tims, lūdzu, izlabojiet mani, ja kļūdos.
[3] Jūs mani noķērāt, es nezinu, kas pie kā noveda — grūti izskaidrot uzvedību vai tirgus. Es tiešām zinu, ka cena / interese var darboties kā pozitīvas atsauksmes.
Uzzināt vairāk
Lai iegūtu papildinformāciju par Keep Network:
Tulkojis: nowhere #6182