Beacon izveide: Ceļš uz Mainnet

NOWHERE Network For Latvia
3 min readNov 24, 2020

--

Mūsu pieeja, lai palaistu Ethereum mainnet, sākot no prototipu veidošanas, līdz auditiem un izlaišanas plāniem.

Decentralizēta tīkla atbrīvošana nav gluži tāda pati zivju tējkanna kā tīmekļa lietojumprogrammas izlaišana. Nesen mēs rakstījām par to, kā mums jāsāk pielāgot izstrādes un izlaišanas prakse decentralizētas lietojumprogrammu izstrādes pasaulei. Paturot to prātā, mēs vēlējāmies dalīties ar detalizētu informāciju par to, kā mēs tuvojamies Keep tīkla klienta un ar to saistīto viedo līgumu pirmajam laidienam.

Lēnām un vienmērīgi

Strukturējot savu pirmo laidienu, mēs esam uzsvēruši rūpību par ātrumu. Programmatūras inženierijai ir daudz prakses, kuru mērķis ir kvalitātes nodrošināšana un kuras ir viegli ignorēt jaunā projektā lietderības vārdā. Tomēr decentralizētajos tīklos šīs prakses ignorēšanas cena var būt daudz lielāka — kļūdu labojumus ir grūtāk izvietot, un Keep gadījumā slikti izvietota kļūda var izraisīt ievērojamas izmaiņas tīkla nodrošinātajās drošības garantijās. Šī iemesla dēļ mēs esam izveidojuši beacon trīs augsta līmeņa posmos:

  • Prototipu veidošana No janvāra līdz aprīlim mēs strādājām pie vienkāršota sliekšņa releja prototipa ar pareizām augsta līmeņa darbībām, bet visu to algoritmu vienkāršām (un ne stimulējošām) versijām, kuras tiks izmantotas releja darbināšanai praksē. Tas ļaus mums sajust, kādi neatkarīgi skaņdarbi bija nepieciešami un kā tie sader kopā. Patiesie prototipi ir domāti izmest, un to mēs izdarījām aprīļa beigās.
  • Rekonstrukcija Ņemot vērā mūsu prototipa apgūtās mācības, mēs sākām veidot vienkāršotā releja versiju, kas darbotos aptuveni tāpat kā prototips, bet ar labi izolētiem komponentiem, skaidri definētām saskarnēm, labiem testiem un stabilu pamatslāni mūsu ķēdes līgumi.
  • Izstrāde Kad sistēmas pamats ir ielikts un pārbaudīts, mēs varam droši slāņot sarežģītākas funkcijas. Dažas no šīm funkcijām ir patīkamas, piemēram, deleģēšana. Citiem ir jānodrošina neuzticama un droša bākas darbība.

Paralēlie ceļi

Iepriekš minētā pakāpeniskā pieeja ļauj mums izstrādāt sarežģītākus mūsu protokola izstrādes aspektus, neaizkavējot attīstības virzību uz priekšu. Protokola dizains šajā gadījumā attiecas uz stimulu un atvieglojumu noteikšanu, kas nepieciešami, lai sliekšņa relejs darbotos atbilstoši mūsu vēlamajiem drošības parametriem, un izveidotu dizainu, kā tīkls darbosies, pamatojoties uz šo informāciju.

Promethea Raschke vada šo saglabāšanas sliekšņa stafetes aspektu, kas tiks publicēts kā dzeltenais papīrs. Par iesaistītajiem augsta līmeņa blokiem ir vairāk vai mazāk izlemts, bet protokola izstrādes darbs noteiks dažus smalkākus likšanas, maksājumu, ziņojumapmaiņas aspektus un konkrētus algoritmus, ko izmanto sadalītās atslēgas ģenerēšanai, grupas dalībnieku atlasei un parakstīšanai.

Audits (Revīzijas)

Pēdējais darbs, par kuru mums jādomā, tuvojoties mainnet palaišanai, ir koda audits. Mēs plānojam, kā vislabāk mūsu auditā iekļaut revīzijas. Jo īpaši mēs identificēsim, kā paralēli mūsu izstrādes procesam varam veikt pēc iespējas vairāk revīzijas. Gadījumos, kad revīzijām ir nepieciešama pamata algoritmu izpratne, mēs vēlētos sākt algoritmu pārbaudi, kamēr izstrāde turpinās. Gadījumos, kad revīzijām ir nepieciešama mūsu atkarības revīzija, mēs vēlētos sākt šīs revīzijas pirms laika, nodrošinot, ka tās sniedz visas garantijas, uz kurām mēs paļaujamies. Visbeidzot, gadījumos, kad finiša līniju šķērsojam vienam no sistēmas komponentiem pirms citiem, mēs plānojam noteikt prioritāti šo komponentu auditiem.

Kas tālāk

Mūsu pieeja mainnet sasniegšanai ir divējāda: mēs esam devuši sev laiku prototipa izgatavošanai, vienlaikus paralēli visu iespējamo, lai šo papildlaiku varētu kompensēt, kur vien iespējams.

Pēc tam mēs dalīsimies ar mūsu darba sākotnējiem augļiem: mūsu pirmā posma rezultātiem. Pirmkārt, mēs kopīgosim videoklipu, kurā būs redzami mūsu sākotnējie gabali, kas apvienoti darba sliekšņa relejā, reaģējot uz nejaušo skaitļu pieprasījumiem. Pēc tam mēs izlaidīsim alfa Solidity API, kas ļaus izstrādātājiem sākt veidot lietojumprogrammas, izmantojot simulētu releja Keep sliekšņa versiju, kas ir gatava pāriet uz reālo, tiklīdz tā tiks publicēta.

Drīzumā pievērsiet uzmanību šīm ziņām; mēs esam priecīgi dalīties dziļāk par mūsu progresu!

Paldies James Prestwich un Brayton Williams par agrīnu šī stāsta melnraksta pārskatīšanu.

Uzzināt vairāk

Paldies Prashanth Irudayaraj, Matt Luongo, Hope Cowan, Laura Wallendal, James Prestwich, un Brayton Williams.

Tulkojis: nowhere#6182

--

--

NOWHERE Network For Latvia

NOWHERE Network? NOWHERE Tīkls? Tātad- iespējams Jums interesējoši raksti latviešu valodā, kas tulkoti informatīvu iemeslu un arī neliela pašlabuma gūšanai.